Działalność

Misją organizacji jest aktywizacja środowiska studenckiego obecnego na największym w Łodzi osiedlu akademickim, popularnie nazywanym Lumumbowem. Aktywność ROA obejmuje działania na rzecz szeroko pojętej kultury, sportu a także imprezy charytatywne dla podopiecznych łódzkich placówek wychowawczych, takich jak Domy Dziecka, czy Pogotowie Opiekuńcze. Członkami ROA są przewodniczący Rad Mieszkańców Domów Studenckich Uniwersytetu Łódzkiego oraz tzw. wolni elektorzy. Są to osoby cieszące się zaufaniem studentów i godnie reprezentujące ich interesy. Do współpracy zapraszani są także przedstawiciele innych uczelni, których studenci także mieszkają na Lumumbowie. Cotygodniowe zebrania, zgrany zespół oraz koleżeńska atmosfera skutkują wieloma udanymi projektami. Rozgrywki sportowe, czyli turniej piłkarski Lumumby Cup oraz Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Rektora UŁ na stałe wpisały się w kalendarz życia studenckiego. Uroczyste gale wieńczące rozgrywki uświetnili swoją obecnością znane postacie ze świata sportu, takie jak: Tomasz Hajto, Zbigniew Boniek oraz zawodnicy Skry Bełchatów. ROA przekonała także studentów, że Juwenalia to nie tylko muzyka i zimne, gazowane napoje. Organizując Lumumbiadę pokazała, że dużo świetnej zabawy jest przy niecodziennych konkurencjach sportowych: biegu śmierci, jedzeniu pączków na czas, kozicowaniu, czyli wspinaczce ściankowej oraz sumowaniu, bynajmniej nie liczb, a ciosów studentów w profesjonalnych strojach sumo. Liczne imprezy muzyczne organizowane przez ROA pozwalają na pełną integrację mieszkańców osiedla, a duża dawka dobrej muzyki i niebanalnych konkursów dostarczają rozrywki na wysokim poziomie. Działania kulturalne prowadzone są nie tylko na polu muzycznym , ale także filmowym i ekologicznym. Pokaz mody ekologicznej oraz konferencja nt. ochrony środowiska i recyclingu zorganizowane przez ROA zainteresowały studentów problemem segregacji odpadów i aktywnym działaniu na rzecz zdrowej planety Ziemi. Dwa razy do roku ROA organizuje imprezy charytatywne pokrzywdzonym przez los łódzkim dzieciom. Są to Mikołajki oraz wiosenny Zajączek. Dzięki staraniom organizacji udało się zabrać dzieci do ZOO, kina, na lodowisko, zorganizować piknik na świeżym powietrzu i każdą imprezę zakończyć prawdziwą dyskoteką w klubie Balbina. Najlepszym podziękowaniem niech będą uśmiechnięte twarze dzieci i deklaracje "studenty są super!". Rada Osiedla Akademickiego dba także o warunki mieszkaniowo-socjalne studentów mieszkających na Lumumbowie. Z inicjatywy organizacji na elewacji każdego domu studenckiego pojawił się duży i wyraźny numer go identyfikujący. Na osiedlu został zainstalowany światłowód, dzięki któremu skończą się problemy z dostępem do Internetu podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. W czasie trwania akcji "49 i pół" mającej na celu zwróceniu uwagi rządu na problem zbyt niskich ulg na przejazdy studenckie, członkowie ROA zbierali wśród mieszkańców osiedla podpisy popierające projekt przywrócenia 50% zniżek.

Joomla 1.5 themes, business website host.

TELEFONY

Wyszukiwarka numerów telefonów do pokoi w Domach Studenckich UŁ.
DS nr
Nr pokoju