Lumumby CUP 2014
wtorek, 25 marca 2014 23:16

Turniej piłkarski Lumumby Cup sięga swoich początków końca lat 80-tych. Ideą turnieju jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, kreowanie pozytywnych zachowań zdrowotnych, oraz współzawodnictwa w duchu fair-play. Elementem istotnym dla organizatorów jest integracja całego środowiska akademickiego Uniwersytetów Łódzkiego i Medycznego oraz Politechniki.

W uroczystej gali losowania, udział wzięli poseł na Sejm RP Jan Tomaszewski,  Rektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. studenckich Zbigniew Góral, Sekretarz AZS Łódź Agnieszka Szablewska, dyrektor Centrum Obsługi Studenta Anna Felisiak, a także Przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów UŁ i Przewodniczący Rady Osiedla Akademickiego UŁ. Gala odbyła się 25 marca o godzinie 18.00 w VII Domu Studenta UŁ przy ulicy Rodzeństwa Fibaków 3.

W turnieju biorą udział reprezentacje akademików znajdujących się na osiedlu studenckim Lumumbowo. W tegorocznej edycji wystąpi również drużyna Erasmus Team oraz Vietnamese Team (reprezentanci Wietnamu). Rozgrywki cieszą się niezwykłym prestiżem i popularnością wśród braci studenckiej. Turniej Lumumby Cup elektryzuje całe osiedle, o czym świadczy duże zainteresowanie eventem i aktywnym kibicowaniem swoim ulubionym drużynom.

Patronat nad turniejem objął Rektor UŁ Zbigniew Góral. To On jak w poprzednim  roku rozpocznie mecz finałowy 30 maja symbolicznym kopnięciem piłki.

Dzięki temu turniejowi chcemy udowodnić, że Uniwersytet Łódzki i miasto Łódź są idealnym  miejscem do studiowania i realizowania swoich pasji!

Na potrzeby turnieju został utworzony fan page  na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/lumumbycup).

Koordynatorami turnieju są studenci z VII DS UŁ ? Wojciech Olejnik, Jacek Idzikowski, Karol Jarek.

Joomla 1.5 themes, business website host.

TELEFONY

Wyszukiwarka numerów telefonów do pokoi w Domach Studenckich UŁ.
DS nr
Nr pokoju